Kierowca Tesli przekroczył prędkość 102 km/h w Bożepolu Szlacheckim – recydywa
Teslą 102 km/h w strefie 40; recydywa, mandat 4 tys. zł, 14 pkt i 3-miesięczny zakaz prowadzenia.
Policjanci ze starogardzkiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Tesli, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie postępowania okazało się, że 37-letni mężczyzna popełnił to wykroczenie w warunkach recydywy. Funkcjonariusze nałożyli na niego wysoki mandat oraz cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdem.
Do zdarzenia doszło we wtorek kilka minut po godzinie 7:00 na drodze wojewódzkiej nr 214 w Bożepolu Szlacheckim. Z radarowych pomiarów wynikało, że kierowca poruszał się z prędkością ponad 102 km/h w miejscu ograniczonym do 40 km/h. Po wylegitymowaniu potwierdzono recydywę. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 4000 zł, otrzymał 14 punktów karnych, a jego prawa jazdy zatrzymano na najbliższe 3 miesiące.
Źródło: policja.gov.pl